OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİNDE 17 YIL
 
Deha Çocuk Eğitim Kurumu olarak Okul Öncesi Eğitim yolculuğumuzun 17. yılını tamamladık. Her yıl ekibimizle ve aile olduğumuz velilerimizle birlikte, çocuklarımızın en iyi şekilde gelişmesini sağlamak amacıyla kendimizi yeniliyoruz ve geliştiriyoruz. Mezun olan çocuklarımızın devam eden eğitim süreçlerinden aldığımız geri bildirimler, her geçen yıl bizi daha çok gururlandırıyor ve geleceğimizin mimarı çocuklarımız için umutlandırıyor.
 
Okulumuzda, Montesorri, High Scope ve GEMS yaklaşımlarını, MEB kazanımları ile harmanladığımız bir program uygulanmaktadır. Yaş Gruplarına özel olarak tasarlanan fiziksel donanım, Eğitim-Öğretim Programı ve tüm duyu organlarının aktif kullanılmasını sağlayan materyaller ile çocuklarımızın Okul Öncesi süreçlerine katkı sağlanmaktadır. 
 
Okulumuzun Yönetim ekibi; 17 yıldır Okul Öncesi İşletmeciliğini her geçen yıl bir üst noktaya taşımış Kurucu Müdürümüz, Deha Çocuk Okul Öncesi Eğitim Programının sağlıklı ve etkin yürütülmesini sağlayan Eğitim Koordinatörümüz, çocuklarımızın pozitif disiplin ile sosyal ve duygusal becerilerinin gelişmesini sağlayan Uzman Psikoloğumuzdan oluşmaktadır. Eğitim programımızın temel hedefi çocuklarımızın gelişimlerini en üst noktaya taşımaktır. Programımızın tüm detayları yönetim ekibimiz tarafından etkin öğrenme yöntemleri ve 21. yy beceri gelişimleri dikkate alınarak geliştirilmektedir.
 
Öğretmenlerimiz; ekibimizin en değerli noktasında yer almaktadır. Çocuklarımızı dikkatle gözlemler ve geliştirilmesi gereken süreçlerde çeşitli çözüm yolları üretmelerine rehberlik ederler. Öğretmenlerimiz tecrübeli, aktif, yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinmiş, olumlu enerjileri ile Okul Öncesi Eğitim süreçlerinde olmaktan mutluluk duyan kişilerdir.
Günlük programda düşünme, sorgulama, insiyatif alabilme, yapmak istediklerini planlayabilme, planladıklarını gerçekleştirebilme ve yaptıklarını değerlendirebilme becerileri desteklenir. Sıklıkla değişim gösteren fiziksel mekan düzeni ve materyaller sayesinde yeni ortamlarda kendilerini güvende hissetme ve yaratıcı düşünme becerileri güçlendirilir. Eğitim programı uygulanırken çocukların gelişim düzeyleri ve bireysel farklılıkları dikkate alınır. Olumlu öğretmen-çocuk yaklaşımı, gelişim süreçlerinin takibi ve okul-aile iletişiminde şeffaflık değer verdiğimiz en önemli unsurlardır.
 
Deha Çocuk Eğitim Kurumu olarak amacımız, çocuklarımızın ilköğretim ve sonrasındaki eğitim yolculuklarına sağlam ve emin bir adımla başlamalarına destek olmaktır.